Uusi

Fissidens fontanus

Toimitus heti omasta varastosta.

5,00
Käytettävissä olevat toimitustavat: Postin postipaketti, Postin pakettiautomaatti, Postin kotipaketti, Postin Express-paketti, Erilliskäsiteltävä postipaketti, Erilliskäsiteltävä kotipaketti, Erilliskäsiteltävä express-paketti, Matkahuollon Lähellä-paketti, Matkahuollon Kotijakelu-paketti, Erilliskäsiteltävä Matkahuollon kotijakelu-paketti, Drive in -nouto

kuvake_advanced.png   Vellamonsammal. Omatuotantoa. Kerätty jo akvaariosta, joten tilaa nopeasti, ennen kuin pistetään kompostiin.


Kaunis siipisammallaji, joka muista sammalista poiketen on melko vaativa. Se kaipaa paljon valoa ja on hidaskasvuinen. Sopii istutettavaksi kiviin tai juurakoihin esim. siiman tai liiman avulla.

Alkuperä: Pohjois-Amerikka
Kasvutapa: sammal
Kasvunopeus: hidas
Korkeus: 1-5 cm
Leveys: 0,5-1 cm
Valontarve: 0,5 w/l
CO2-tarve: 6-14 mg/l
Lisäyslähde: Tropica
 

 

Laempoepakkauskuva_pieni_2019

 

Selaa myös nämä tuoteryhmät: akvaarioon.fi kasvit, Kaikki kasvit, Epifyytit, Nanoakvaarioiden kasvit, Omat suosikkituotteemme, Kasvit